1. We wtorek (13 sierpnia) obchodzimy kolejny Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. prof. Mirosław Jasinski. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wraz ze światłami przed kościołem. Modlitwę „fatimską” zakończymy Apelem Maryjnym.
  2. W czwartek (15 sierpnia) przypada, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo nazywana Matki Bożej Zielnej. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. święcenie ziół, kwiatów i owoców. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy Święto Wojska Polskiego i rocznicę „Cudu nad Wisłą”. W to narodowe święto prośmy Boga za wstawiennictwem Wniebowziętej Maryi o pokój, zgodę i pojednanie w naszej ojczyźnie. Udekorujmy nasze domy flagami Maryjnymi i narodowymi. Z okazji narodowego święta pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz na Mszy św. wystąpi Miejski Chór Harmonia ze Strzelna.
  3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; oraz wspominamy: w środę (14 sierpnia) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera, męczennika; w sobotę (17 sierpnia) – św. Jacka, prezbitera;
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  6. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.