1. Za nami piękny dzień dożynek gminno-parafialnych. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w ich przebieg. Dziękujemy rolnikom za wotum żniwne, które przeznaczamy w tym roku na fundację figury MB Fatimskiej. W najbliższym czasie poinformujemy o harmonogramie Mszy św. w intencji poszczególnych sołectw.
  2. Dzisiaj (8 września) parafia w Strzelcach obchodzi swój doroczny odpust.
  3. W piątek (13 września) obchodzimy kolejny Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Orzechowski, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wraz ze światłami przed kościołem. Modlitwę „fatimską” zakończymy Apelem Maryjnym. Tego dnia, kończy się także, parafialna pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela.
  4. W sobotę (14 września) obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dlatego Msze św. tego dnia odprawiane będą przy ołtarzu krzyża, przed cudownym wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego.
  5. 18 września obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Dlatego w dniu 21 września, we Wrześni organizowane jest spotkanie Młodych Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy młodzież naszej parafii i dekanatu do wzięcia udziału w tym święcie. Bliższe informacje u księdza Marcina, dekanalnego duszpasterza młodzieży.
  6. 21 września o godz. 10.00 spotkanie rodziców Liturgicznej Służby Ołtarza w sali na piętrze, nad kaplicą św. Barbary.
  7. 22 września na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce uroczyste wręczenie pamiątkowych obrazków dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Kończymy w ten sposób rok komunijnej formacji.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sieradza, Zduńskiej Woli i Świnic Warckich w dniu 28 września. Wyjazd o godzinie 8:00 rano, powrót o godzinie 21:00. Zapisy w biurze parafialnym. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Marcin.
  9. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  10. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę (14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; oraz wspominamy: w piątek (13 września) – św. Jana Chryzostoma, biskupa, doktora Kościoła;
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  12. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Tadeusza Gabryszaka, Irenę Kozerską i Urszulę Wiśniewską. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Ps. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się koncert organowy Wiktorii Szalaty w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, o szczegółach poinformujemy wkrótce.