1. W poniedziałek (26 sierpnia) obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Pragniemy, w tym dniu, szczególnie dziękować za łaskę pielgrzymowania do Jasnogórskiego Sanktuarium. Dziękujemy Bożej opatrzności, że tak wielu z nas mogło tam wybrać się pieszo, rowerowo i autokarem, by wspólnie świętować na Jasnej Górze zwycięstwa – tajemnicę Taboru, Góry Przemienienia. Zapraszamy tegorocznych pielgrzymów i ich rodziny na wieczorną Mszę św., a po Mszy na pielgrzymkową agapę i Apel Jasnogórski.
  2. W przyszłą niedzielę (1 września) w Strzelnie odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. O godz. 11:00 zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji sołectw w Parku 750-lecia (ul. Parkowa). Po odegraniu hymnu państwowego w asyście Orkiestry Dętej ze Strzelna przemarsz do kościoła na Mszę św. dziękczynną. Po Mszy przejście korowodu dożynkowego z powrotem do Parku. Tam dalsza część uroczystości dożynkowych.
  3. Tego dnia przypada 85 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Przed Mszą św. dożynkową Burmistrz Strzelna, w imieniu całej gminy, złoży kwiaty pod Pomnikiem Pamięci na ul. Kolejowej.
  4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (26 sierpnia) – Uroczystość NMP Częstochowskiej; oraz wspominamy: we wtorek (27 sierpnia) – św. Monikę, matkę św. Augustyna; w środę (28 sierpnia) – św. Augustyna, biskupa, doktora Kościoła; w czwartek (29 sierpnia) – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  7. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.