XXIII Niedziela Zwykła 8.09.2013

 1. Dzisiaj w naszej parafii dożynki – archidiecezjalne, gminne i parafialne. Na Mszy św. o godz. 12:00 – złożymy dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory, za dary chleba, i za trud rolnika.
  11:30 – Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych od Urzędu Gminy, następnie przejście korowodu dożynkowego ulicami miasta na Wzgórze Św. Wojciecha.
  12:00 – Msza święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Bogdana Wojtusia, a następnie wręczenie wyróżnionym rolnikom, firmom i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich okolicznościowych dyplomów, rozdanie chlebów, okolicznościowe podziękowania rolnikom za trud pracy na roli. W uroczystościach wezmą udział Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, Chór „Harmonia”, zespół ludowy „Kalina” z Chabska.
  Po Mszy św. część artystyczna na Rynku, szczegóły na plakatach.
 2. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.
 3. Od czwartku (12 września) w naszej parafii, przez rok co 2 tygodnie (czwartki godz. 18:30), odbędą się wykłady na temat Biblii (Stary i Nowy Testament),  wykłady poprowadzą profesorowe z Seminarium Duchownego i przygotowane do tego osoby, chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w tych spotkaniach ze Słowem Bożym.
 4. W piątek 13-tego dnia miesiąca  Różaniec Fatimski o 20:30 z procesją światła i figurą Matki Bożej w intencji Ojca Św.
 5. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 6. Za tydzień w niedzielę spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 11:30.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 na Starym Cmentarzu Droga Krzyżowa i modlitwy za naszych braci i siostry poległe w czasie II Wojny Światowej. Serdecznie zapraszamy nasze władze, organizacje samorządowe, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.
 8. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze rolnicze (wspaniały poradnik dla rolników, działkowców, pszczelarzy).