XXII Niedziela Zwykła, 01.09.2013

 1. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 1800. Pamiętamy w tym dniu o tych, którzy swe życie oddali na tylu frontach świata, w niewoli, w obozach koncentracyjnych – rocznica wybuchu II wojny światowej. Prosimy Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna. O godz. 1800 Msza św. w intencji poległych i pomordowanych oraz o pokój na całym świecie.

 2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, Msza św. dla Szkół (podstawowych, gimnazjum, średnich) o godz. 800. Na Mszę św. zapraszamy p. Profesorów i Nauczycieli z młodzieżą. Natomiast rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach o godz. 900. Dla dzieci z kl. 0 i Kl. I Msza Święta z błogosławieństwem tornistrów o godz. 1800.

 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca spotkanie I kl. Gimnazjum o godz. 18:00, wtorek II kl.

 4. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

 5. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego, zapraszamy z zeszytami i książeczkami, w środę kl. III i IV, czwartek kl. V i VI, piątek Gimnazjum i Młodzież od 16:30.

 6. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O godz. 1700 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. U Ks. Wojciecha mogą się zgłaszać młodzi chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami i lektorami. Zbiórka w czwartek po wieczornej Mszy św.

 7. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 1000 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i akt oddania się Sercu Bożemu. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

 8. W pierwszą sobotę września po rannej Mszy św. udajemy się do chorych w domach, których prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym.

 9. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze rolnicze (wspaniały poradnik dla rolników, działkowców, pszczelarzy).

 10. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii odbędą się dożynki – archidiecezjalne, gminne i parafialne.
  Na Mszy św. o godz. 1200 – złożymy dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory, za dary chleba, i za trud rolnika.

  11:30 – Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych od Urzędu Gminy, następnie przejście korowodu dożynkowego ulicami miasta na Wzgórze Św. Wojciecha.

  12:00 – Msza święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Bogdana Wojtusia, a następnie wręczenie wyróżnionym rolnikom, firmom i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich okolicznościowych dyplomów, rozdanie chlebów, okolicznościowe podziękowania rolnikom za trud pracy na roli. W uroczystościach wezmą udział Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, Chór „Harmonia”, zespół ludowy „Kalina” z Chabska. Prosimy wszystkie sołectwa Gminy o przygotowanie stołów na Wzgórzu Świętego Wojciecha i przygotowanie chochołów przed kościołem i na wjazdach do miasta.

  Po Mszy św. część artystyczna na Rynku, szczegóły na plakatach.

 11. Od 12 września w naszej parafii, przez rok co 2 tygodnie (czwartki godz. 18:30), odbędą się wykłady na temat Biblii (Stary i Nowy Testament),  wykłady poprowadzą profesorowe z Seminarium Duchownego i przygotowane do tego osoby, chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w tych spotkaniach ze Słowem Bożym.

 12. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Grzegorza Czarneckiego, Krystynę Bartecką. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.