XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2013

 1. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwach różańcowych.

 2. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

 3. Spowiedź w tym tygodniu: w czwartek Szkoła Podstawowa, w piątek Gimnazjum, od godz. 16:30.

 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:00 Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Powołaniowego.

 5. Pierwszy piątek miesiąca, o godz. 10:00 Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania się Najświętszemu Sercu Bożemu. Po Mszy spotkanie Żywego Różańca na górnej sali muzealnej.

 6. Pierwsza Sobota miesiąca, Po rannej Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Księża udają się do chorych których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

 7. W czwartek na godz. 19:00 zapraszamy młodzież, która chciałaby się bardziej zaangażować w duszpasterstwo w parafii.

 8. W sobotę o godz. 9:30 wyjazd Żywego Różańca do Markowic na Dni Skupienia.

 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

 10. Za tydzień w niedzielę, w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, po Mszach Świętych będą zbierane ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii.

 11. W poniedziałek 7 października w naszej parafii coroczny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msza św. o godz. 18:00, po niej procesja do V Ołtarzy Tajemnic Różańcowych. Przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Senior Bogdan Wojtuś.

 12. Za dwa tygodnia 13 października – Dzień Papieski, zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 13. 12 października w sobotę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka młodzieży do Markowic z okazji Dnia Papieskiego. Wyjście o godz. 8:30. W programie między innymi odbędzie się koncert, Eucharystia i wspólny obiad. Powrót ok godz. 16:00. Koszt 5 zł. Proszę o uczestnictwo wszystkie klasy Gimnazjum, oraz młodzież szkół średnich.

 14. Fundacja Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego poszukuje osób w wieku od 60 lat do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie „Geocaching  łączy pokolenia”. Spotkanie w środę 2 października o godz. 17:00 w budynku Gimnazjum.

 15. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Czesława Marczaka. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.