XXVII Niedziela Zwykła, 6.10.2013 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela października, po Mszy Świętej o godz. 11:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00, po Mszach Świętych zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii.

 2. Nabożeństwa różańcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwach różańcowych.

 3. Jutro 7 października w naszej parafii coroczny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msza św. o godz. 18:00, po niej procesja do V Ołtarzy Tajemnic Różańcowych. Przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Senior Bogdan Wojtuś.

 4. W poniedziałek spotkanie I kl. Gimnazjum na Mszy św. o godz. 18:00 i na procesji różańcowej, II kl. spotykają się we wtorek na różańcu o godz. 17:30 i na Mszy św.

 5. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

 6. W czwartek o godz. 18:30 trzecie spotkanie Szkoły Słowa Bożego w kościele, zapraszamy do wzięcia udziału.

 7. W piątek o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Służby Liturgicznej – ministrantów i lektorów oraz ich rodziców, o światło Ducha Świętego, o żywą wiarę i ofiarną służbę przy Ołtarzu Pańskim.

 8. W sobotę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka młodzieży do Markowic z okazji Dnia Papieskiego. Wyjście o godz. 8:30. W programie między innymi odbędzie się koncert, Eucharystia i wspólny obiad. Powrót ok godz. 16:00. Koszt 5 zł. Proszę o uczestnictwo wszystkie klasy Gimnazjum, oraz młodzież szkół średnich.

 9. Za tydzień 13 października – Dzień Papieski, zbiórka ofiar przed kościołem i w szkołach na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Różaniec Fatimski z procesją światła i figurą Matki Bożej w intencji Ojca Św., Kościoła i Ojczyzny o godz. 20:30.

 10. Zbliża się miesiąc listopad, proszę o uporządkowanie grobów na cmentarzach, w czasie tych prac pamiętajmy o segregacji śmieci. Przypominam również o opłaceniu zaległości w pokładnym do końca października.

 11. 31 października tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się „Noc świętych”. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00, po Mszy Świętej Nieszpory w kościele a po nich procesja z relikwiami Świętych ulicami miasta na stary cmentarz. Szczegółowe informacje podamy za tydzień, będą wywieszone na plakatach i dostępne w Internecie.

 12. W biurze parafialnym od przyszłego tygodnia będziemy przyjmować nowe wymienianki roczne i jednorazowe na miesiąc listopad.

 13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Danielę Maciejczyk. Tę dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.