V Niedziela Wielkiego Postu, 7.04.2019 r. 

1.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

2.Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.

3.We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 19:00 spotkanie dla narzeczonych w górnej sali muzealnej. Za tydzień odbędzie się ostatnie spotkanie i wręczenie zaświadczeń.

4.We wtorek o godz. 19:00 w ogrodach próba generalna przed Misterium Męki Pańskiej. Obecność obowiązkowa.

5.W środę o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

6.Od czwartku rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Tradycyjnie o godz. 10:00 i 18:00 Msze Święte z nauką rekolekcyjną. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Misterium Męki Pańskiej (nie ma w tym dniu drogi krzyżowej o godz. 17:30).W sobotę – dzień pojednania, spowiedź od godz. 9:00 do 11:30 oraz od godz. 14:30 do 17:00, w tym dniu dodatkowa Msza Święta o godz. 15:00.

7.Kwietniowe spotkanie młodzieży przygotowującej sie do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w sobotę Mszą Świętą o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Dekanalnego Dnia Młodych.

8.Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 9:40 zgromadzimy się na rynku, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, następnie orszak wyruszy do Bazyliki Św. Trójcy gdzie o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkie szkoły, sołectwa i organizacje ze swoimi palmami. Jest to druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.

9.Zarząd Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie zaprasza na prezentacje stołów wielkanocnych, która odbędzie się 11 kwietnia o godz. 10:00 w Domu Kultury w Strzelnie.

10.Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelnie informuje, że w dniach od 9 do 10 kwietnia w budynku Hali Sportowej w Strzelnie przy ul. Topolowej w godz. od 9:00 do 14:00 wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej dla osób spełniających kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej, które złożyły skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej. Osoby te zaproszone są również do udziału w warsztatach na temat „Szanuj żywność” w Domu Kultury w dniu 11 kwietnia o godz. 15:00.

11.W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Lech Nowak. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

1.       Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

2.       Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.

3.       We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 19:00 spotkanie dla narzeczonych w górnej sali muzealnej. Za tydzień odbędzie się ostatnie spotkanie i wręczenie zaświadczeń.

4.       We wtorek o godz. 19:00 w ogrodach próba generalna przed Misterium Męki Pańskiej. Obecność obowiązkowa.

5.       W środę o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

6.     Od czwartku rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Tradycyjnie o godz. 10:00 i 18:00 Msze Święte z nauką rekolekcyjną. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Misterium Męki Pańskiej (nie ma w tym dniu drogi krzyżowej o godz. 17:30).W sobotę – dzień pojednania, spowiedź od godz. 9:00 do 11:30 oraz od godz. 14:30 do 17:00, w tym dniu dodatkowa Msza Święta o godz. 15:00.

7.     Kwietniowe spotkanie młodzieży przygotowującej sie do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w sobotę Mszą Świętą o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Dekanalnego Dnia Młodych.

8.       Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 9:40 zgromadzimy się na rynku, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, następnie orszak wyruszy do Bazyliki Św. Trójcy gdzie o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkie szkoły, sołectwa i organizacje ze swoimi palmami. Jest to druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona ne cele inwestycyjno – remontowe.

9.       Zarząd Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie zaprasza na prezentacje stołów wielkanocnych, która odbędzie się 11 kwietnia o godz. 10:00 w Domu Kultury w Strzelnie.

10.Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelnie informuje, że w dniach od 9 do 10 kwietnia w budynku Hali Sportowej w Strzelnie przy ul. Topolowej w godz. od 9:00 do 14:00 wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej dla osób spełniających kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej, które złożyły skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej. Osoby te zaproszone są również do udziału w warsztatach na temat „Szanuj żywność” w Domu Kultury w dniu 11 kwietnia o godz. 15:00.

11.W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Lech Nowak. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.