1. Przeżywamy rekolekcje przed Nawiedzeniem naszej Parafii przez Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiej Ikony, które prowadzi ojciec paulin Mateusz Walczak.
 Weźmy udział w rekolekcjach, zaplanujmy sobie czas na modlitwę  i spowiedź. Prosimy o przystrojenie naszych domów i ulic (już na czas rekolekcji).

2. Szczegółowy plan rekolekcji oraz Nawiedzenia wydrukowany jest w specjalnym folderze do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Program dostępny jest również na stronie internetowej parafii.

3. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą i dodatkowo po Apelu Jasnogórskim do godz. 22.00.

4. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty we wtorek o godz. 17.00.

5. W czwartek przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziarna na Mszy Świętej o godz. 7.00 i 10.00.

6. W czwartek 08 września o godz. 16.45 gromadzimy się w kościele na nabożeństwie oczekiwania, aby wspólnie przejść na Rynek, gdzie o godz. 17.30 powitamy obraz Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Parafii do uczestnictwa. Transmisja powitania oraz uroczystej Mszy świętej rozpoczynającej nawiedzenie na stronie FB naszej parafii, portalu StrzelnoOnline, Teraz Strzelno, oraz profilu Domu Kultury w Strzelnie.

7. Z racji uroczystości nawiedzenia obrazu Matki Bożej została udzielona na terenie naszej parafii  w piątek dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W dzień Nawiedzenia Obrazu zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę Świętą z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 10.00. Prosimy parafian o pomoc chorym w dotarciu do świątyni.

9. W piątek Msza Święta w intencji wspólnej zostanie odprawiona o godz. 7.00.

10. Msza św. w kaplicy w Łąkiem w  niedzielę , 11 września o godz. 7.00.

11. W Bibliotece Miejskiej są do nabycia plakaty do ustrojenia okien na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W biurze parafialnym do nabycia książka ks. Janusza Popowskiego o Nawiedzeniu z 1978 roku w dawnym dekanacie Kruszwickim. Jest tam mowa o obecnych prawie wszystkich  parafiach z dekanatu Strzeleńskiego.

12. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

13. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej – Przewodnik Katolicki.

14. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy: śp. Kazimierę Czajkę, śp. Zdzisława Budnego. Wieczny odpoczynek…

15. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Ulotka_A4doDL_wC_pion_zewn_v1_prewUlotka_A4doDL_wC_pion_wn_v1_prew