1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 11:30 będziemy modlić się z podziękowaniem za opiekę nad społeczeństwem Gminy Strzelno oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo.
 2. Dziś o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy Koncert w ramach Jubileuszu 90-lecia Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. Wystąpią soliści-śpiewacy, kwintet akordeonowy, chóry i orkiestra. W programie m.in. utwory specjalnie napisane na tę okazję. Zapraszamy serdecznie!
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 w intencji rolników i o dobre urodzaje.
 4. Za tydzień niedziela Najświętszej Trójcy, w naszej parafii Odpust. Przez cały dzień będzie się modlił i posługiwał w naszej parafii ks. neoprezbiter, który odprawi także Sumę odpustową o godz. 11:30. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna, prosimy sztandary, feretrony, baldachim, dziewczynki komunijne do sypania kwiatków, orkiestrę, oraz chór. Podczas Sumy odpustowej będziemy modlić się przede wszystkim w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej. Chcemy jednak tego dnia pamiętać także w naszej modlitwie o ks. Abpie Stanisławie Gądeckim – Metropolicie Poznańskim i Przewodniczącym KEP, który 10 czerwca br. będzie świętował 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich. W związku z Odpustem próba dla dzieci do sypania kwiatków w czwartek o godz. 17:00. Przyszła niedziela jest również Dniem Dziękczynienia – duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Ze względu na uroczystości odpustowe adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o 17:00 i potrwa do wieczornej Mszy świętej. 
 5. Nabożeństwa majowe codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 do środy włącznie. Od 1 czerwca czyli od czwartku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać o godz. 17:45 w połączeniu z nabożeństwami: we wtorek z modlitwą do św. Józefa, w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek z nabożeństwem ku czci Krzyża św. Zapraszamy!
 6. W środę, dnia 31 maja na Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego sztandaru Zespołu Szkół w Strzelnie.  
 7. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii; I piątek miesiąca – o godz. 10:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące, a po niej spotkanie Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św.; I sobota miesiąca – od godz. 6:30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.         
 8. W sobotę księża udadzą się do chorych od godz. 8:00. Prosimy telefonicznie zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy Zakładowi Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu za uporządkowanie ogrodów norbertańskich.  
 10. Za tydzień na mszy odpustowej ustanowionych zostanie 9 nowych ministrantów i 4 lektorów dla naszej parafii. Zbiórka kandydatów na lektorów i ministrantów w sobotę o 10:00. Obecność obowiązkowa!
 11. Jest do nabycia prasa religijna – „Przewodnik katolicki”.
 12. W ubiegłym tygodniu pogrzebem katolickim pożegnaliśmy: śp. +Leszka Paczkowskiego oraz śp. +Bożenę Boruch. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy radości i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!