1. Dziś w naszej Parafii oraz Gminie odbędzie się konferencja zatytułowana „Współcześni Niezłomni”. Rozpocznie ją uroczysta Eucharystia o godz. 11:30, a następnie Poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka oraz Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński przy udziale Poczty Polskiej S.A. serdecznie zapraszają na spotkanie do Domu Kultury w Strzelnie, na którym będzie prezentowana kartka pocztowa emisji: „Sztuka Sakralna – Kościół Świętej Trójcy i Najświętszej Marii Panny w Strzelnie oraz prezentacja znaczka pocztowego z wizerunkiem Abp Antoniego Baraniaka”. Bardzo serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie! 
 2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Bożego codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: w środę – św. Alojzego Gonzagę, w sobotę jest uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Dnia 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkich Ojcom z naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i orędownictwa oraz wsparcia św. Józefa.  
 5. W piątek koniec roku szkolnego. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, a także nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego na godz. 8:00.  
 6. Ks. Prymas dokonał zmian personalnych w naszej parafii – dekrety: Ks. Krzysztof Tarbicki został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach i skierowany na urlop zdrowotny; Ks. Jan Kwiatkowski został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie i mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Wronowach; Ks. Marcin Modrzyński został zwolniony z obowiązków rezydenta w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie (zwolniony z odpowiedzialnego za ruchy i stowarzyszenia w archidiecezji gnieźnieńskiej) i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie; Ks. Marcin Korybalski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i mianowany notariuszem Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i referentem prawa sakramentalnego. Dekrety wejdą w życie dnia 1 lipca 2023 r. W związku z tym 2 lipca, czyli w niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie ks. Jana Kwiatkowskiego na urząd proboszcza tutejszej Parafii. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Biskup Radosław Orchowicz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  
 7. Informujemy już teraz, że w dniach z 26 na 27 czerwca (pon-wt) na terenie naszej Parafii zatrzyma się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z Bydgoszczy z parafii Św. Józefa Rzemieślnika ze swoim proboszczem ks. Bogusławem Konieczką. Hasło pielgrzymki: „Bydgoski Józef na Jasną Górę”. Szczegóły wraz z zaproszeniem do wspólnej modlitwy z pielgrzymami podamy w przyszłą niedzielę.  
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w środę o 16:30 w kościele.
 9. Spotkanie rodziców przed wyjazdem Liturgicznej Służby Ołtarza na obóz do Władysławowa w czwartek o 19:00 w sali nad muzeum. Obecność obowiązkowa!
 10. Rozpoczynamy zapisy na Jubileuszową 40 Pielgrzymkę ze Strzelna na Jasną Górę, która odbędzie się od 28 lipca do 6 sierpnia. Całkowity koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub księdza Daniela. 
 11. Jest do nabycia prasa religijna – „Przewodnik katolicki”.
 12. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!