1. Dekretem Ks. Prymasa z dniem 01 lipca ks. Jan Kwiatkowski został mianowany proboszczem Parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie oraz pw. Ignacego Loyoli we Wronowach. Dekretem Ks. Prymasa nowym wikariuszem w Strzelnie od 01 lipca, został ksiądz Marcin Modrzyński.   2 lipca, w niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie ks. Jana Kwiatkowskiego na urząd proboszcza Parafii. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Biskup Radosław Orchowicz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dziękujemy Panu Bogu za siedmioletnią posługę w naszej parafii księdzu Marcinowi Korybalskiemu i życzymy owocnej posługi w kurii w Gnieźnie.
 3. W tym tygodniu liturgicznie wspominamy: w poniedziałek Święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej oraz w sobotę św. Jana z Dukli.
 4. W ciągu tygodnia nabożeństwa po Mszach Świętych: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 5. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00 za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Eucharystii spotkanie Żywego Różańca.
 6. 5 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30.  
 7. W niedzielę, 2 lipca o godz. 12.00 uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Markowicach. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski.
 8. Trwają zapisy na Jubileuszową 40 Pielgrzymkę ze Strzelna na Jasną Górę, która odbędzie się od 28 lipca do 6 sierpnia. Całkowity koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub księdza Daniela.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca- składka przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszym kościele.
 10. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Święte w kaplicy w Łąkiem.
 11. Jest do nabycia prasa religijna- ,,Przewodnik katolicki”.
 12. Zmarła śp. +Elżbieta Brzezicha, której Msza Święta odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00, liturgia pogrzebu o godz. 13.00 na starym cmentarzu. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!