1. Na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1300 zł.

2. Dzisiejszą niedzielą (22 października) rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po Mszach św. możemy złożyć dodatkową ofiarę do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. W październiku znajdźmy czas na wspólnie przeżyty różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Natomiast w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 17.00 odprawiane są nabożeństwa różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci. W tym roku na nabożeństwach różańcowych inspiruje nas błogosławiona Rodzina Ulmów.

4. W piątek (27 października) o godz. 19.00 w sali nad kaplicą św. Barbary rozpoczynają się comiesięczne spotkania z biblistą z ks. prof. Mirosławem Jasinskim, który poprowadzi „praktyczną szkołę Słowa Bożego” ucząc Lectio Divina, sprawdzonej metody pochylania się nad Biblią.

5. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

− w sobotę (28 października) – Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;

oraz wspominamy:

− w środę (25 października) – przeniesienie relikwii św. Wojciecha;

7. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki roczne odmawiane będą przed każdą niedzielną Mszą św. Wymienianki jednorazowe we wskazany dzień, w oktawie modlitw za zmarłych, od 2 do 8 listopada oraz w każdy piątek listopada.

8. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

9. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

10. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Jan Późniak, Andrzej Nowak i Bożena Krzewina. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz