1. Dzisiejsza niedziela (21 kwietnia) jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W przeżywaniu tego tygodnia towarzyszyć będzie hasło: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”. Dlatego codziennie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. do godz. 19.00, a w sobotę półgodziny przed wieczorną Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą animowaną przez członków SWPK AG.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) od godz. 17.00 okazja do sakramentalnej spowiedzi. Dyżuruje ks. Marcin. Kazanie na wieczornej Mszy św. dedykowane jest szczególnie młodzieży.
  3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we współpracy z Domem Kultury w Strzelnie zapraszają we wtorek (23 kwietnia) o godz. 10.00 do Domu Kultury w Strzelnie na „Czytanie Biblii w różnych językach” min. w języku narodowym, hebrajskim, francuskim, łacińskim, włoskim, greckim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.
  4. W środę (24 kwietnia) o godz. 19.00, w sali nad kaplicą św. Barbary, odbędzie się kolejne spotkanie z biblistą z ks. prof. Mirosławem Jasinskim. Ksiądz profesor poprowadzi „praktyczną szkołę Słowa Bożego” ucząc nas Lectio Divina, jako pogłębionej metody czytania Pisma Świętego.
  5. W sobotę i w niedzielę (27 i 28 kwietnia) w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej okazji rusza Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha. W naszej parafii z czwartku na piątek (25 na 26 kwietnia) zatrzymają się młodzi pielgrzymi z Kruszwicy. Nocują w szkole, ale pragniemy ich ugościć na kolacji. Zapraszamy na wspólny Apel Jasnogórski w czwartek oraz na Mszę św. o godz. 7.00 w piątek. Młodzi, którzy pragną dołączyć do tej grupy pielgrzymkowej prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
    • Organizowany jest także dekanalny wyjazd na nieszpory świętowojciechowe w sobotę (27 kwietnia) o godz. 18.00. Wyjazd jest bezpłatny, gdyż transport został nam zapewniony przez Urząd Miasta w Strzelnie. Zapisy na wyjazd na nieszpory w kancelarii parafialnej.
  6. W sobotę (27 kwietnia) odbywać się będzie darmowe zwiedzanie wzgórza św. Wojciecha w Strzelnie w ramach akcji prowadzonej przez Urząd Marszałkowski: „Eskapada – poznaj swój region z przewodnikiem”.
  7. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  8. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (23 kwietnia) uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji; w czwartek (25 kwietnia) Święto św. Marka Ewangelisty;
  9. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę majową (od 14 do 16 maja) Szlakiem Polskich Świętych docelowo do Matki Bożej w Kodniu oraz na pielgrzymkę (od 6 do 13 września) do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
  10. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Irenę Kotecką. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.