1.     W sobotę i w niedzielę (27 i 28 kwietnia) w Gnieźnie trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. W uroczystościach świętowojciechowych reprezentowany jest nasz dekanat.
2.     W ubiegłym tygodniu nie odbyło się spotkanie z biblistą. Zostało przeniesione na poniedziałek (29 kwietnia) na godz. 19.00. Zapraszamy.
3.     W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie półgodziny przed wieczorną Mszą św.
4.     W czwartek (2 maja) przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Do animowania tej modlitwy zapraszamy Parafialne Koło SWPK AG.
5.     W piątek obchodzimy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja oraz Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia jak w niedziele. W imieniu Pana Burmistrza zapraszamy na Gminne obchody Święta 3 Maja. Rozpoczną się na rynku o godz. 10.45 akademią i śpiewami patriotycznymi. Następnie przemarsz do kościoła i Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30. Tego dnia nie może zabraknąć Apelu Jasnogórskiego. Dlatego zapraszamy na godz. 21.00 na Apel, aby modlić się w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i za rolników.
6.     Także w piątek obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Dlatego okazja do sakramentalnej spowiedzi kwadrans przed każdą Mszą św.
7.     W sobotę (4 maja), pierwsza sobota miesiąca, od godz. 6.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Od 13 maja do 13 października wracamy do co miesięcznych nabożeństw fatimskich. W tym roku rozpoczynać będą się dodatkową Mszą św. o godz. 19.30, której przewodniczyć będzie zaproszony kapłan. Po Mszach św. procesja fatimska ze światłami przed kościołem.
8.     Także w sobotę wspominamy św. Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
9.     Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
10.  W tym tygodniu obchodzimy:
-      w poniedziałek (29 kwietnia) Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy doktora Kościoła, patronki Europy
-      w piątek (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski;
oraz wspominamy:
-      w środę (1 maja) – św. Józefa Rzemieślnika;
-      w czwartek (2 maja) – św. Atanazego, biskupa, doktora Kościoła;
-      w sobotę (4 maja) – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników;
11.  Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę majową (od 14 do 16 maja) Szlakiem Polskich Świętych docelowo do Matki Bożej w Kodniu oraz na pielgrzymkę (od 6 do 13 września) do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
12.  Od poniedziałku (6 maja) rozpoczyna się w naszej parafii kurs Alpha dla młodzieży. Chętnych do uczestnictwa prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
13.  Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem”
14.  Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
15.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Czesławę Drzewiecką i Barbarę Szulgit. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.