1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w podjęciu pielgrzymów zdążających na doroczne uroczystości świętowojciechowe. Za przygotowanie kolacji, śniadania w Łąkiem, dziękujemy za udostępnienie szkoły podstawowej nr 2 na nocleg. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Burmistrza za udostępnienie autokarów dla pielgrzymów świętowojciechowych z naszego dekanatu. Niech Pan wszystkim błogosławi, a św. Wojciech wyprasza niezbędne łaski do życia w świecie.
 2. W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie półgodziny przed wieczorną Mszą św.
 3. Dziękujemy za udział i zaangażowanie w Lectio Divina prowadzone przez ks. prof. Mirosława Jasinskiego. Następne spotkanie z biblistą planowane jest na poniedziałek 27 maja 2024 r., godz. 19.00.
 4. Od poniedziałku (6 maja) rozpoczyna się w naszej parafii kurs Alpha dla młodzieży. Chętnych do uczestnictwa prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
 5. W piątek (10 maja) rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać na nabożeństwie majowym.
 6. W przyszłą niedzielę (12 maja) dzieci klas trzecich po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy św. przyjmując Komunię św. Aby uniknąć niepotrzebnego tłoku i zamieszania odbędzie się to na dwóch Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 11.30. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny. Spotkania przygotowujące do tego wydarzenia odbędą się w środę (8 maja) i w czwartek (9 maja) dla poszczególnych grup o godz. 16.00 w kościele. Rodziców proszę o kontakt w tej sprawie z katechetami. W piątek (10 maja) od godz. 16.00 okazja do sakramentalnej spowiedzi dla dzieci i ich rodzin.
 7. Także w przyszłą niedzielę (12 maja) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 9. W poniedziałek (13 maja) wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą się odbywać w nowym porządku. O godz. 19.30 dodatkowa Msza św., której przewodniczyć będzie proboszcz katedry gnieźnieńskiej, ks. infułat Jan Kasprowicz. Po Mszy św. procesja fatimska przed kościołem, z figurą Matki Bożej i ze światłami, zakończona Apelem Maryjnym.
 10. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 11. W tym tygodniu obchodzimy w środę (8 maja) Uroczystość św. Stanisława, męczennika, biskupa, głównego patrona Polski;
 12. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę majową (od 14 do 16 maja) Szlakiem Polskich Świętych docelowo do Matki Bożej w Kodniu oraz na pielgrzymkę (od 6 do 13 września) do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Tadeusza Glińskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz