1.     Dzisiaj (12 maja) w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci klas trzecich po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy św. karmiąc się Ciałem i Krwią Chrystusa. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny. W poniedziałek (13 maja) o godz. 16.00 dzieci spotykają się na nabożeństwie majowym przy figurze Matki Bożej oraz na wzajemnym podziękowaniu za święto i wspólnej agapie.

2.     Także w poniedziałek (13 maja) wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą się odbywać w nowym porządku. O godz. 19.30 dodatkowa Msza św., której przewodniczyć będzie proboszcz katedry gnieźnieńskiej, ks. infułat Jan Kasprowicz. Po Mszy św. procesja fatimska przed kościołem, z figurą Matki Bożej i ze światłami, zakończona Apelem Maryjnym.

3.     Od piątku Kościół trwa na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa nowennowa, w naszej parafii, prowadzona jest podczas nabożeństw majowych.

4.     W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie, od poniedziałku do soboty, półgodziny przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę o godz. 20.45 przed kościołem przy figurze, połączone z grą hejnalistów ze Strzeleńskiej orkiestry.

5.     Od 14 do 16 maja udają się z naszej parafii pielgrzymi „Szlakiem Świętych” do Sanktuarium Matki Bożej w Kodnie.

6.     W sobotę (18 maja) o godz. 11.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.

7.     W przyszłą niedzielę (19 maja) o godz. 10.00 kilkoro dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie przystąpi do Pierwszej Komunii św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny.

8.     Także w przyszłą niedzielę (19 maja) obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu, wynikającemu z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św”. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi. Możemy to uczynić przed każdą Mszą św.

9.     22 maja przypada 25 rocznica święceń proboszcza tej parafii. Msza św. dziękczynna o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

10.  Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.

11.  W tym tygodniu obchodzimy:

-      we wtorek (14 maja) Święto św. Macieja, Apostoła;

-      w czwartek (16 maja) Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski;

12.  Można jeszcze zgłosić się na pielgrzymkę (od 6 do 13 września) do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.

13.  Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

14.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Artura Krotowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz