1. Dzisiaj (19 maja) obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy.
 2. Także dzisiaj o godz. 10.00 sześcioro dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie przystąpi do Pierwszej Komunii św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny.
 3. W niedzielę od 17.00 do 18.00 dyżur spowiedniczy dla osób potrzebujących pogłębionej spowiedzi św.
 4. W poniedziałek (20 maja) obchodzimy II dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 5. W środę (22 maja) przypada 25 rocznica święceń proboszcza tej parafii. Msza św. dziękczynna o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.
 6. W czwartek (23 maja) o godz. 8.00 dzieci klas trzecich wraz z katechetami i opiekunami wyruszają spod Szkół Podstawowych w Strzelnie na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej – Pani Kujaw w Markowicach i Sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie.
 7. Także w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie pielgrzymów rowerowych.
 8. W sobotę (25 maja) o godz. 10.00 Mszą św. dla chorych (z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych) rozpoczynamy świętowanie parafialnego odpustu. Prosimy o pomoc w dotarciu osób chorych i starszych na to święto. O godz. 19.00 w koncelebrowanej Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. dr Hubert Nowak – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Bpa w Witkowie. Ksiądz gość będzie kaznodzieją przez całą niedzielę. W niedzielę, na zakończenie odpustowych obchodów, o godz. 17.00 koncert muzyki organowej i kameralnej dedykowany szczególnie wszystkim mamom w Dniu Matki. Szczegóły na plakatach i w internecie. Przypominamy jednocześnie, że Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
 9. W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie, od poniedziałku do soboty, półgodziny przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę o godz. 20.45 przed kościołem przy figurze, połączone z grą hejnalistów ze Strzeleńskiej orkiestry.
 10. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (wyjątkowo 15 minut przed Mszą św.), w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 11. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (20 maja) Święto NMP Matki Kościoła; w czwartek (23 maja) Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; oraz wspominamy: w piątek (24 maja) NMP Wspomożycielkę Wiernych;
 12. Można jeszcze zgłosić się na pielgrzymkę (od 6 do 13 września) do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Salasę i Wojciecha Przybylskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz