1. Niedziela Trójcy Świętej jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu. Łaski odpustowe zyskujemy przez pobożne nawiedzenie kościoła, bycie wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie komunii św. i modlitwę w intencjach powierzonych przez papieża. Dziękujemy Bogu w Trójcy Jedynemu, że możemy na tym miejscu doświadczać Jego pomocy w budowaniu na ziemi Jego Królestwa. Dziękujemy za posługę słowa kaznodziei odpustowemu ks. dr Hubertowi Nowakowi – proboszczowi parafii pw. św. Mikołaja Bpa w Witkowie. Niedziela odpustowa to także w tym roku Dzień Matki. Na zakończenie odpustowych obchodów razem z Urzędem Miejskim w Strzelnie zapraszamy o godz. 17.00 na koncert muzyki organowej i kameralnej. Koncert ten dedykujemy wszystkim mamom żyjącym i zmarłym. Szczegóły na plakatach i w internecie. Przypominamy jednocześnie, że Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
  2. W środę minęło 25 lat od przyjęcia święceń kapłańskich proboszcza tej parafii. Dziękujemy wszystkim za obecność na Jubileuszu i wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci. W Wielki Czwartek zostały poświęcone nowe lichtarze ołtarzowe i odrestaurowany krucyfiks. Proboszcz zaprasza wszystkich do stworzenia fundacji tego dzieła z okazji ogłoszonego przez papieża Roku Jubileuszu 2025. Dziękujemy za już złożone ofiary na ten cel. Szczególne podziękowanie składam, za włączenie się w to dzieło, Burmistrzowi i Radzie naszego miasta.
  3. W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie, od poniedziałku do piątku, półgodziny przed wieczorną Mszą św., a w dzisiejszą niedzielę o godz. 20.45 przed kościołem przy figurze, połączone z grą hejnalistów ze Strzeleńskiej orkiestry.
  4. W poniedziałek (27 maja) o godz. 19.00 w sali nad kaplicą św. Barbary, odbędzie się kolejne spotkanie z biblistą z ks. prof. Mirosławem Jasinskim. Ksiądz profesor poprowadzi „praktyczną szkołę Słowa Bożego” ucząc nas Lectio Divina, jako pogłębionej metody czytania Pisma Świętego.
  5. Także w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla młodych przygotowujących się do bierzmowania.
  6. W środę (29 maja) dla naszych szkół odbywać się będą Msze św. podsumowujące pracę w roku szkolnym i katechetycznym oraz z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Jest to także dzień rekolekcyjny. Msza św. szkolna dla SP „Michelson” o godz. 8.00, Msza św. szkolna dla SP „Dałkowski” o godz. 9.00.
  7. W czwartek (30 maja), będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękować będziemy za cud obecności Jezusa w Eucharystii i tym największym skarbem chcemy podzielić się z całym światem. Dlatego główna Msza św. w Boże Ciało, sprawowana będzie o godz. 9.30 „w sercu naszego miasta”, czyli na Rynku. Po Mszy św. ruszymy z uroczystą procesją Eucharystyczną zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Na tej Mszy św. swój biały tydzień rozpoczynają dzieci I Komunijne. Zapraszamy także czwartoklasistów do świętowania rocznicy I Komunii św. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, feretrony.
  • Plan Mszy św. w Boże Ciało: godz. 7.00; 9.30 (Rynek!), ok. 11.30 (po procesji) i 18.00.

8.     Po Bożym Ciele zachowujemy tradycyjną Oktawę z procesjami Eucharystycznymi: piątek, sobota, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek po wieczornych Mszach św., w nadchodzącą niedzielę na początku Mszy św. o godz. 10.00.

9.     W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, tradycyjnie dedykowany kultowi NSPJ. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali śpiewając Litanie do NSPJ pół godziny przed wieczorną Mszą św.

10.  W sobotę (1 czerwca), pierwsza sobota miesiąca, od godz. 6.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

11.  Także w sobotę na Polach Lednickich już po raz XXVIII odbywać się będzie „Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000”, pod hasłem: „Wracam do domu!”. Młodych, którzy chcą wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

12.  W niedzielę (2 czerwca) na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy niecodzienną uroczystość swą 65 rocznicę święceń kapłańskich przeżywać będzie, pochodzący z tej parafii, ks. Andrzej Trzemżalski. Otoczmy Jubilata swoją modlitwą i życzliwością.

13.  Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.

14.  W tym tygodniu obchodzimy:

-      w czwartek (30 maja) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

-      w piątek (31 maja) Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

  • oraz wspominamy:

-      w sobotę (1 czerwca) św. Justyna, męczennika;

15.  Można jeszcze zgłosić się na pielgrzymkę (od 6 do 13 września) do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.

16.  Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz