1. Dzisiaj Arcybiskup Warszawy, kardynał Nycz zaprasza nas do przeżywania święta dziękczynienia i kieruje prośbę o włączenie się dodatkową ofiarą do puszki na sfinalizowanie prac Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Za nami doroczne Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Zarządowi naszego miasta, na czele z Panem Burmistrzem za pomoc w przygotowaniu, a następnie w uporządkowaniu miejsca celebry na rynku. Dziękujemy Panom akustykom z Domu Kultury za nagłośnienie wydarzenia, dziękujemy Strzeleńskiej Orkiestrze (Złotej Jubilatce) za uświetnienie liturgii i precesji, Służbie Liturgicznej i Animacji Muzycznej, Pocztom Sztandarowym, Paniom niosącym feretrony, Panom niosącym baldachim, trzecioklasistom za uroczyste rozpoczęcie białego tygodnia, dziewczętom sypiącym kwiaty, dziękujemy tym wszystkim, którzy wagę tego święta podkreślili dekorując domy i okna. Niech Pan Bóg będzie błogosławiony.
 3. Za nami kolejne spotkanie w ramach Lectio Divina. Dziękuję tym wszystkim, którzy skorzystali z możliwości pogłębiania świadomości biblijnej. Kolejne spotkanie 26 czerwca o godz. 19.00.
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, tradycyjnie dedykowany kultowi NSPJ. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali śpiewając Litanie do NSPJ pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne przeżywamy: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek po wieczornych Mszach św. Prosimy rodziców dzieci trzecich klas o pomoc w dotarciu dzieci na modlitwę „Białego Tygodnia”.
 6. Dzisiaj (2 czerwca) na Mszy św. o godz. 10.00 dziękujemy Bożej opatrzności za 65 lat święceń kapłańskich ks. Andrzeja Trzemżalskiego, pochodzącego z naszej parafii. Otoczmy Jubilata swoją modlitwą i życzliwością.
 7. W poniedziałek (3 czerwca) o 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców młodych, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania.
 8. W środę (5 czerwca) od godz 19.00 odbywać będzie się egzamin dla kandydatów do bierzmowania.
 9. Także w środę (5 czerwca) o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Rynku rozstrzygnięcie plastycznego konkursu „Pomnik historii”. Zapraszamy na wręczenie dyplomów i nagród rodziców z dziećmi.
 10. W czwartek (6 czerwca) przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych, to także zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz liturgiczne wspomnienie św. Norberta, patronującego od 800 lat temu miejscu. Dlatego na zakończenie oktawy z procesją Eucharystyczna podążymy pod kościół św. Prokopa, aby jak niespełna 20 lat temu ta starożytna wieża, stała się, „wielką monstrancją”. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, przeżyjemy tam publiczną adorację Najświętszego Sakramentu (godzinę świętą) w intencji powołań do Służby Bożej i za powołanych. O włączenie się w prowadzenie tej modlitwy prosimy przedstawicieli Grup i Stowarzyszeń działających przy parafii. Po zakończeniu adoracji będzie miało miejsce poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 11. W piątek (7 czerwca) obchodzimy pierwszy piątek miesiąca i zarazem Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie Żywego Różańca. O godz. 11.30 Msza św. szkolna dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Okazja do sakramentalnej spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Wyjątkowo w pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusa przeżywać będziemy po wieczornej Mszy św. połączony z procesją eucharystyczną. Tego dnia uwagi na uroczystość, nie obowiązuje pokutny charakter piątku i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek (3 czerwca) św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;
  • w środę (5 czerwca) św. Bonifacego, biskupa, męczennika;
  • w sobotę (8 czerwca) Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy  Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Macieja Sochę. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz