1. Dzisiaj wychodząc po Mszach św. możemy składać dodatkowe ofiary do puszki na prace wykończeniowe Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Dzisiaj (9 czerwca) i w przyszłą niedzielę od godz. 17.00 dyżur spowiedniczy dla tych, którzy potrzebują pogłębionej spowiedzi.
 3. Za nami oktawa Bożego Ciała i świętowanie przez trzecioklasistów „Białego Tygodnia”. Dziękujemy za każdą obecność i zaangażowanie w procesje eucharystyczne. Dziękujemy pocztom sztandarowym, paniom noszącym feretrony, panom noszącym baldachim, katechetom za przygotowywanie liturgii, służbie liturgicznej, trzecioklasistom i ich opiekunom za piękną obecność, dzieciom sypiącym kwiaty. Niech Pan Bóg będzie błogosławiony. W tym roku zakończenie oktawy Bożego Ciała zbiegło się z liturgicznym wspomnieniem św. Norberta, który od 800 lat patronuje klasztorowi Norbertanek i strzeleńskiej ziemi. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Przewodniczącej Rady Miejskiej za oddanie hołdu św. Norbertowi. Złożone kwiaty w kaplicy św. Norberta, w imieniu wszystkich mieszkańców miasta, stały się pięknym, wymownym gestem. Dziękujemy jednocześnie, że tego wieczoru mogliśmy w piękny sposób przeżyć godzinę adoracji przy kościele św. Prokopa. Dziękujemy za zorganizowanie pomocy technicznej i animacji muzycznej.
 4. Przeżywamy miesiąc czerwiec, tradycyjnie dedykowany kultowi NSPJ. W naszej parafii cześć Bożemu Sercu oddajemy na nabożeństwach czerwcowych pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. W czwartek (13 czerwca) obchodzimy kolejny Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. prof. Mirosław Jasinski. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wraz ze światłami przed kościołem. Modlitwę „fatimską” zakończymy Apelem Maryjnym.
 6. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 7. Zapraszamy na szkolenie „Zrozumieć dziecko – mocne wsparcie”. Szkolenie adresowane jest do rodziców młodzieży bierzmowanej oraz dzieci pierwszokomunijnych. Poruszać będzie m.in. tematy takie jak różne rodzaje metod wychowania, uczucia, komunikacja, zachęcanie do współpracy, kary a konsekwencje. Szkolenie odbędzie się w formie online 19 i 26 czerwca od 17:00 do 20:00. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wybranym terminie będzie dostęp przez 30 dni. Zapisy u ks. Marcina.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek (10 czerwca) – bł. Bogumiła, biskupa, patrona archidiecezji;
 • we wtorek (11 czerwca) – św. Barnabę, Apostoła;
 • w środę (12 czerwca) – św. Jana Nepomucena Chrzana, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników II Wojny Światowej;
 • w czwartek (13 czerwca) –  św. Antoniego z Padwy, prezbitera, doktora Kościoła;
 • w piątek (14 czerwca) – bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika;
 • w sobotę (15 czerwca) – bł. Jolentę, zakonnicę, patronkę archidiecezji;

9.     Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

10.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierę Mocek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz