1. Dzisiaj – z posługą słowa – gościmy, kustosza Sanktuarium Matki Bożej, Pani Kujaw, ks. dra Rafała Białka. Od godz. 17.00 dyżur spowiedniczy dla tych, którzy potrzebują pogłębionej spowiedzi.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, tradycyjnie dedykowany kultowi NSPJ. W naszej parafii cześć Bożemu Sercu oddajemy na nabożeństwach czerwcowych pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 3. W środę (19 czerwca) o godz. 19.00 zebranie rodziców LSO przed wyjazdem na obóz do Władysławowa.
 4. W piątek (21 czerwca) z okazji liturgicznego wspomnienia św. Alojzego Gonzagi w kaplicy w Łąkiem odpust. Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa o godz. 10.00.
 5. Także w piątek (21 czerwca) przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość bierzmowania młodzieży. Sakramentu bierzmowania udzieli biskup pomocniczy Karagandy Yevgeniy Zinkovskiy. Spotkania przygotowujące do tego święta będą miały miejsce w poniedziałek (17 czerwca) o godzinie 19.00 oraz we wtorek (18 czerwca) o godz. 19.00. Wtorkowe spotkanie połączone będzie ze spowiedzią młodzieży, świadków oraz rodziców.
 6. Zapraszamy na szkolenie “Zrozumieć dziecko – mocne wsparcie”. Poruszać będzie m.in. tematy takie jak różne rodzaje metod wychowania, uczucia, komunikacja, zachęcanie do współpracy, kary a konsekwencje. Szkolenie odbędzie się w formie online 19 i 26 czerwca od 17:00 do 20:00. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wybranym terminie będzie dostęp przez 30 dni. Zapisy u ks. Marcina.
 7. W przyszłą niedzielę (23 czerwca) na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy kapłanów z rocznika ks. proboszcza na rocznicowym zjeździe. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Biskup Yevgeniy Zinkovskiy.
 8. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 9. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (17 czerwca) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek (21 czerwca) – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika;
 10. W Murowanej Goślinie w Parku Dzieje rozpoczynają się niecodzienne, potraktowane z dużym rozmachem, plenerowe spektakle na temat historii Polski pt.: „Orzeł i Krzyż”. 28 czerwca organizujemy razem z Urzędem Miasta, Domem Kultury i Fundacją Ecce Homo wyjazd na spektakl. Zarezerwowaliśmy bilety w promocyjnej cenie. W przypadku rodzin wielodzietnych przewidziana jest dopłata do biletu. Chętnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jarosława Różańskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz