1. Dzisiaj (23 czerwca) na Mszy św. o godz. 18.00 gościmy kapłanów z rocznika ks. proboszcza na rocznicowym zjeździe. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Biskup Yevgeniy Zinkovskiy.
 2. Także dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec, tradycyjnie dedykowany kultowi NSPJ. W naszej parafii cześć Bożemu Sercu oddajemy na nabożeństwach czerwcowych pół godziny przed wieczorną Mszą św. W tym roku na nabożeństwach czerwcowych modlimy się za trzecioklasistów i ich rodziny.
 4. W poniedziałek (24 czerwca) przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.
 5. W środę (26 czerwca) o godz. 19.00 w sali nad kaplicą św. Barbary, odbędzie się kolejne spotkanie z biblistą z ks. prof. Mirosławem Jasinskim. Ksiądz profesor poprowadzi „praktyczną szkołę Słowa Bożego” ucząc nas Lectio Divina, jako pogłębionej metody czytania Pisma Świętego.
 6. W Murowanej Goślinie w Parku Dzieje rozpoczynają się niecodzienne, potraktowane z dużym rozmachem, plenerowe spektakle na temat historii Polski pt.: „Orzeł i Krzyż”. W piątek (28 czerwca) organizujemy razem z Urzędem Miasta i Domem Kultury wyjazd na spektakl. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się na ten wyjazd.
 7. W sobotę (29 czerwca) przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary tego dnia złożone na tacę przeznaczone są na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00 i o godz. 18.00.
 8. W niedziele (30 czerwca) swoją sześcioletnią posługę w naszej parafii kończy ks. Daniel Leszczyński. Naszą wdzięczność szczególnie pragniemy wyrazić na Mszy św. o godz. 11.30.
 9. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 10. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (24 czerwca) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę (29 czerwca) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; oraz wspominamy: w czwartek (27 czerwca) MB Nieustającej Pomocy; w piątek (28 czerwca) św. Ireneusza, biskupa, męczennika;
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zuzannę Sylwestrzak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz