1. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali i wybrali się na widowisko „Orzeł i Krzyż”. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za pomoc w zorganizowaniu transportu na to wydarzenie. Widowiska odbywać się będą w piątki i w soboty lipca. Zachęcamy do wybrania się do Murowanej Gośliny.
 2. Dzisiaj (30 czerwca) swoją sześcioletnią posługę w naszej parafii kończy ks. Daniel Leszczyński. Naszą wdzięczność szczególnie pragniemy wyrazić na Mszy św. o godz. 11.30.
 3. Z uwagi na nagłą chorobę ks. prof. Mirosława Jasinskiego nie odbyło się w ubiegłym tygodniu spotkanie Lectio Divina, dlatego zapraszamy raz jeszcze na spotkanie z biblistą w środę (3 lipca) na godz. 19.00 do sali nad kaplicą św. Barbary.
 4. W czwartek (4 lipca) przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Do animowania tej modlitwy zapraszamy Parafialne Koło SWPK AG.
 5. W piątek (5 lipca) obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie Żywego Różańca. Okazja do sakramentalnej spowiedzi kwadrans przed każdą Mszą św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i adoracja w intencji pokoju na świecie do godz. 21.00.
 6. W sobotę (6 lipca), pierwsza sobota miesiąca, od godz. 6.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W przyszłą niedzielę (7 lipca) doroczne obchody odpustowe ku czci Matki Bożej Markowickiej, Pani Kujaw. Z tej okazji zapraszamy na dwie pielgrzymki, które ruszą z placu św. Wojciecha: piesza – o godz. 8.30 (powrót we własnym zakresie); rowerowa – o godz. 10.00.
 8. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 9. W tym tygodniu obchodzimy: środę (3 lipca) Święto św. Tomasza, Apostoła; oraz wspominamy: w sobotę (6 lipca) bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę;
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Czesławę Ratajczak i Kamilę Zielinską. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 12. Od przyszłej niedzieli, aż do końca wakacji zawieszamy odprawianie Mszy Św. niedzielnych w kaplicy w Łąkiem.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz