1. Dzisiaj (7 lipca) doroczne obchody odpustowe ku czci Matki Bożej Markowickiej, Pani Kujaw. Z tej okazji z naszej parafii udajemy się pielgrzymkowo: pieszo (godz. 8.30) i rowerowo (godz. 10.00).
  2. W czwartek (11 lipca) po Mszy św. wieczornej spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z byłym i obecnym przewodnikiem grupy promienistej ze Strzelna. Zgodnie z dekretem ks. Prymasa nowym przewodnikiem grupy pielgrzymkowej został ks. Julian Wawrzyniak. Zainteresowanych pielgrzymowaniem na Jasną Górę prosimy o kontakt z ks. przewodnikiem.
  3. W piątek (12 lipca) w kościele św. Prokopa od godz. 17.00 rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji rozważane będą 24 godziny Męki Pana Jezusa według służebnicy Bożej Luizy Picaretty.
  4. W sobotę (13 lipca) obchodzimy kolejny Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi nasz nowy wikariusz ks. Julian Wawrzyniak. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wraz ze światłami przed kościołem. Modlitwę „fatimską” zakończymy Apelem Maryjnym.
  5. 5 sierpnia wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów pieszych i rowerowych. Powrót z Jasnej Góry 6 sierpnia po głównej Mszy św. Pielgrzymkowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt przejazdu z noclegiem u Sióstr Szarytek 160 zł. Istnieje szansa powrotu pielgrzymów rowerowych. W autobusie rezerwujemy 20 miejsc (koszt powrotu 50 zł).
  6. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  7. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (11 lipca) Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;  oraz wspominamy: w poniedziałek (8 lipca) św. Jana z Dukli, prezbitera; w piątek (12 lipca) św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, męczennika; w sobota (13 lipca) Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Teresa Szyszka, Waldemar Pilichowski, Kazimierz Szarzyński. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  10. Na czas wakacji zawieszamy odprawianie Mszy Św. niedzielnych w kaplicy w Łąkiem.

 ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz