pielgrzymka1

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej

grupa PROMIENISTA STRZELNO- JASNA GÓRA 2013

28 lipca 2013r. z Parafii p.w. Św. Trójcy w Strzelnie po raz 30 wyruszy PPAG Promienista Strzelno- Jasna Góra.

Pątnicy wyruszą na szlak ze Wzgórza Św. Wojciecha po Mszy Św. o godz. 11.30.

W tym roku po raz pierwszy Przewodnikiem grupy będzie Ks. Wojciech Zniszczol, który z dniem 1 lipca został mianowany wikariuszem w  parafii

 w Strzelnie. Zmiana ma związek dekretami ks. abp Józefa Kowalczyka Prymasa 

Polski na mocy, których z obowiązków został jednocześnie zwolniony dotychczasowy przewodnik ks. Jacek Krzesiński.

Jako, że jest to 30 jubileuszowa pielgrzymka przygotowania do niej trwają już od dawna. Z inicjatywy ks. Jacka Krzesińskiego został zakupiony pielgrzymkowy ornat, który ks. Jacek poświecił podczas Mszy Św. w Kościele Św. Prokopa, na której też został pożegnany przez pielgrzymów, z którymi wędrował przez 3 lat. Ponadto przygotowane zostały inne pielgrzymkowe gadżety- flaga, koszulki, ‘smycze’. W tym roku również powrócimy do wieloletniej tradycji podczas 3 dnia marszu i Konin obejdziemy znów „wałami”.

Jak co roku pielgrzymi serdecznie zapraszają na koncert, który odbędzie się na koniec pierwszego dnia wędrówki, przy Kościele Parafialnym
p.w.  Św. Michała Archanioła w Siedlimowie o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich, którzy z nami pielgrzymowali i którzy rozważają możliwość przeżycia rekolekcji w drodze w przyszłości. Zapraszamy  rodziny, ludzi samotnych, ludzi młodych i starszych, ale młodych duchem. To będzie wyjątkowy, jubileuszowy koncert.

Pątnicy zabiorą w sercach swoje osobiste sprawy, sprawy swoich rodzin i swojej parafii, aby po 9 dniach wędrówki przedstawić je Jasnogórskiej Pani. W tym roku hasło pielgrzymki brzmi „Wiem, komu uwierzyłem”. Przez kolejne dni drogi pielgrzymi będą rozważać hasła cząstkowe : wierzę w Boga, który jest, który mówi, który kocha, wierzę w Chrystusa, który stał się jednym z nas, który mi ufa i zaprasza, który umarł za mnie, który zmartwychwstał i żyje, wierzę w Ducha, który działa oraz wierzę w życie, które nie kończy się tutaj.

Piesza Pielgrzymka to ogromne przeżycie duchowe, ale i duży wysiłek fizyczny. Prosimy was wszystkich o modlitwę i równocześnie zapewniamy o naszej pamięci.

Sekretariat- media PPAG Strzelno 2013- Weronika Nadolna