XIX Niedziela Zwykła 11.08.2013

 

  1. Dzisiaj przed każdą Mszą św. zbieramy ofiary do puszek dla K.U.L.

  2. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, o godz. 20:30 Różaniec Fatimski w intencji Ojca Świętego, Kościoła i Ojczyzny. Po Różańcu procesja ze świecami i figurą Matki Bożej.

  3. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

  4.  W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień patronalny Wojska Polskiego. Tradycyjnie w tym dniu w Uroczystość Matki Bożej Zielnej poświęcamy na każdej Mszy Św. bukiety zbóż, owoców, kwiatów i warzyw. Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę o 11:30.

  5.  Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 18:00 nasza parafia będzie dziękować Zgromadzeniu Sióstr Św. Elżbiety za wieloletnią pracę (121 lat). O godz. 17:45 nastąpi procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu z kaplicy Sióstr do kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej procesji. Mszy św. przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki oraz w koncelebrze wezmą udział kapłani pochodzący z naszej parafii.

  6.  Po Mszy św. zachęcamy do zobaczenia wystawy rzeźby w Muzeum nad kaplicą św. Barbary oraz zdjęć z remontu kościoła z 2000 roku.

  7.  W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Zdzisława Wielińskiego, tę dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.