XXI Niedziela Zwykła  25.08.2013

 

 1. Dziś po Mszach św. sołtysi w całym naszym dekanacie kwestują na rzecz pogorzelców z miejscowości Pyrzyce.

 2. Jutro obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, dodatkowa Msza św. o godz. 10:00, zapraszam czcicieli Matki Bożej i pielgrzymów.

 3. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

 4. W środę o godz. 16:00 spotkanie katechetów na plebanii.

 5. U Ks. Wojciecha Zniszczoła mogą się zgłaszać młodzi chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami i lektorami. Zbiórka w czwartek po wieczornej Mszy św.

 6. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze rolnicze (wspaniały poradnik dla rolników, działkowców, pszczelarzy).

 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 1800. Pamiętamy w tym dniu o tych, którzy swe życie oddali na tylu frontach świata, w niewoli, w obozach koncentracyjnych – rocznica wybuchu II wojny światowej. Prosimy Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna. O godz. 1800 Msza św. w intencji poległych i pomordowanych oraz o pokój na całym świecie.

 8. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 2 września, Msza św. dla Szkół (podstawowych, gimnazjum, średnich) o godz. 800. Na Mszę św. zapraszamy p. Profesorów i Nauczycieli z młodzieżą. Natomiast rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach o godz. 900. Dla dzieci z kl. 0 i Kl. I Msza Święta z błogosławieństwem tornistrów o godz. 1800.

 9. W niedzielę 8 września w naszej parafii odbędą się dożynki – archidiecezjalne, gminne i parafialne. Na Mszy św. o godz. 1200 – złożymy dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory, za dary chleba, i za trud rolnika.

  11:30 – Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych od Urzędu Gminy, następnie przejście korowodu dożynkowego ulicami miasta na Wzgórze Św. Wojciecha.

  12:00 – Msza święta, a następnie wręczenie wyróżnionym rolnikom i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich okolicznościowych dyplomów, rozdanie chlebów, okolicznościowe podziękowania rolnikom za trud pracy na roli. W uroczystościach wezmą udział Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, Chór „Harmonia”, „Jezioranie” i zespół ludowy. Prosimy wszystkie sołectwa Gminy o przygotowanie stołów na Wzgórzu Świętego Wojciecha i przygotowanie chochołów przed kościołem i na wjazdach do miasta.

  Po Mszy św. część artystyczna na Rynku, szczegóły na plakatach.

 10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Grzegorza Czarneckiego ze Sławska Dolnego. Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11:30, pogrzeb  o godz. 12:30 na starym cmentarzu.