XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2013 r.

  1. Dzisiaj Dzień Papieski, zbiórka ofiar przed kościołem i w szkołach na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Różaniec Fatimski z procesją światła i figurą Matki Bożej w intencji Ojca Św., Kościoła i Ojczyzny o godz. 20:30.
  2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej – pół godziny przed wieczorną Mszą św. nabożeństwa różańcowe. 
  3. Stypendyści i młodzież razem z ks. Wikariuszami będą kwestować w poniedziałek w zakładach pracy i w sklepach. 
  4. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.
  5. W piątek wspomnienie Św. Łukasza – patrona lekarzy. Na Mszy Św. wieczornej i różańcu modlimy się za całą służbę medyczną i wszystkich chorych.
  6. Przyszła niedziela – niedziela misyjna – zbiórka do puszek przed kościołami na potrzeby misjonarzy. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania na Różańcu o godz. 17:30.
  7. 31 października tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się „Noc świętych”. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00, po Mszy Świętej Nieszpory w kościele a po nich procesja z relikwiami Świętych ulicami miasta na stary cmentarz. Szczegółowe informacje są wywieszone na plakatach i dostępne w Internecie.
  8. W biurze parafialnym przyjmujemy nowe wymienianki roczne i jednorazowe na miesiąc listopad, przyjmujemy również pokładne za naszych zmarłych (zmarli w roku 1993 i lat wcześniejszych).
  9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Józefa Lewandowicza. Tę dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.