Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła 27. 10.2013 r.

  1. Nabożeństwa różańcowe do czwartku o godz. 17:30

  2. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

  3. W czwartek 31 października tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się „Noc świętych”. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00 w trakcie której będą śpiewane Nieszpory, o godz. 19:00 poświęcenie ognia przed kościołem i zapalenie zniczy, następnie procesja z relikwiami Świętych ulicami miasta na stary cmentarz. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć wielką moc jaką daje obcowanie świętych, a szczególnie młodzież, wszystkie organizacje i rodziny, których członkowie zmarli w tym roku. Prosimy przynieść znicze, które będą zapalone podczas procesji z relikwiami świętych, a które po zakończeniu zaniesiemy na groby naszych zmarłych.

  4. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. do południa w kościele o 7:00; 8:30; 10:00. Natomiast  o godz. 11:30 na starym cmentarzu procesja żałobna i po niej Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych,  na nowym cmentarzu o godz. 13:00 procesja żałobna. Wieczorna Msza św. o godz. 18:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbiórka na cmentarzach do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

  5. Porządkujemy w tym czasie groby naszych zmarłych, pamiętajmy o segregowaniu śmieci na obu cmentarzach.

  6.  W sobotę 2 listopada – Dzień Zaduszny modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. 7:00, 10:00, 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja żałobna w kościele. Od Dnia Zadusznego codziennie różaniec z wymieniankami za naszych zmarłych od godz. 17:30.

  7. W biurze parafialnym przyjmujemy nowe wymienianki roczne i jednorazowe na miesiąc listopad, przyjmujemy również pokładne za naszych zmarłych (zmarli w roku 1993 i lat wcześniejszych).

  8. Za tydzień w niedzielę przybędą do nas Siostry Klaryski z Kazachstanu, na każdej Mszy Św. opowiedzą o swojej pracy i będą kwestować do puszek na rzecz swojej pracy misyjnej. Po Mszy św. o godz. 11:30wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17:30.

  9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Wandę Nawrocką oraz Irenę Kolczyńską. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.